Marco Schwarz i jashtëzakonshëm, triumfon në garën e mbrëmjes

Skijim

Nga: Kemajl Goca Më: 26 janar 2021 Në ora: 22:25

Skiatori Marco Schwarz shkëlqeu në disiplinën e sllallomit, që u mbajt në orët e vona të mbrëmjes në Qendrën e Skive në Schladming të Austrisë.

Ai zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:44,04 minuta apo për 68 qindtat e sekondës ishte më i shpejt se francezi Clement Noel.

Kryesuesi i renditjes së përgjithshme, Alexis Pinturault, përfundon në vend të tretë me kohë më të dobët për 82 qindtat se fituesi i garës dhe ishte më i shpejt për 27 qindtat se norvegjezi Sebastian Foss-Solevaagin.

Image

Në renditjen e sllallomit, Schwarz kryeson me 489 pikë, i dyti është Foss-Solevaag me 358 pikë, ndërsa i treti është Manuel Feller me 324 pikë etj.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Pinturault kryeson me 860 pikë, i dyti është Marco Odermatt me 607 pikë, i treti Schwarz  me 566 pikë etj.