LAJMI I FUNDIT:

A është Lionel Messi apo Edon Zhgerova? Reprezentuesi i Kosovës driblon disa mbrojtës dhe shënon gol të bukur

Baseli është duke fituar 6-0 ndaj Sionit në javën e dytë të Superligës së Zvicrës.

Llogarinë e golave për skuadrën e hapi Pajtim Kasami qysh në minutën e katërt, pas një asistimi nga Stocker.

Por, vetëm 11 minuta më vonë, Lopez e dyfishoi epërsinë me një asistim të Edon Zhegrovës.

Comert, në minutën e 21-të, shënoi për 3-0, nga një asistim i Espositos.

Radha për gol i erdhi edhe talentit Sebastiano Esposito (42’), që u asistua nga Arthur për rezultatin 4-0.

Zhegrova edhe një herë ishte në rolin e asistuesit, derisa tani e bëri për Arthur që shënoi për 5-0 në minmutën e 44-të.

Në pjesën e dytë, Arthur ia ktheu Zhegrovës me asistim, e reprezentuesi i Kosovës bëri fillimisht një sllallom në mbrojtjen kundërshtare për të shënuar për 6-0 në minutën e 55-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

La Liga

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Premier League
Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal